تبلیغات
کتاب اول (آموزشی- فرهنگی) - ریاضی ص 68
 
کتاب اول (آموزشی- فرهنگی)
معلمی شغل نیست . هنر است ایثار است . عشق است . اگر به دیده شغل به آن می نگری رهایش کن. معلم شهید رجایی.
درباره وبلاگ


مدیریت آموزش و پرورش شهرستان چگنی
اینجانب آموزگار ابتدایی شهرستان چگنی می باشم . این وبلاگ علمی -آموزشی را به سنگربانان علم و دانش تقدیم می کنم . امید دارم با نظرات خوبتون منو در ارائه بهتر اون یاری کنید.


در مجالی که برایم باقیست
باز همراه شما مدرسه ای
می سازیم
که خرد را با عشق
علم را با احساس
و ریاضی را با شعر
و دین را با عرفان
همه را با تشویق تدریس کنند
لای انگشت کسی
قلمی نگذارند
و نخوانند کسی را حیوان
و نگویند کسی را کودن
و معلم هر روز
روح را حاضر و غایب بکند
و بجز ایمانش
هیچکس چیزی را حفظ نباید بکند
مغز ها پر نشود چون انبار
قلب خالی نشود از احساس
درس هایی بدهند
که به جای مغز دل هاتسخیر کند .

مدیر وبلاگ : فاطمه پاریاد
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

اهداف:

                1- درک مفهوم تقارن و شناخت اشیاء متقارن

            2- توانایی رنگ کردن شکل های متقارن .

            3- توانایی پیدا کردن آن (مربع های رنگ شده بعد طرف دیگر خط تقارن).

            4 – توانایی در استفاده از خط کش برای رسم و خط تقارن شکل

            5 – تکمیل کردن مربع شگفت انگیز 6 × 6 .

روش تدریس :

            * از دانش آموزان بخواهید یک کاغذ را از وسط تا بزنند به گونه ای که دو طرف کاغذ کاملاً بر روی هم قرار گیرد (یعنی لبه های کاغذ روی همدیگر قرار گیرند) سپس دو طرف کاغذ را با رنگهای دلخواه رنگ آمیزی کنند طوری که پس از تا کردن قسمتهای مثل هم روی هم قرار گیرند. همینطور می توانید از آنها بخواهید که تقارن گوش ، چشم و دست و پا را نسبت به دو طرف بدن یک نشان تجسم کنند و توجه آنها را به اشیاء متقارن دیگر اطراف خود جلب کنید.

            ** به صفحه ی آغازین بخش برگردید و از دانش آموزان بپرسید که آیا می توانند در این تصویر شکلی پیدا کنند که در نیمه ی آن دقیقاً مثل هم باشد.

            *** در انجام فعالیت صفحه ی 68 ابتدا از دانش آموزان بخواهید با استفاده از خط کش ، خطی بکشند که شکل را به دو نیمه ی مثل هم تقسیم کند. سپس دو طرف را با رنگی که دوست دارند رنگ آمیزی کند. طوری که در شکل پرواز دو نیمه ی آن مثل هم باشد. سپس قرینه ی مربع ها ی رنگی را نسبت به خط مانند نمونه پیدا کنند () که دو نیمه ی شکل باید مثل هم شود ضرری که اگر کاغذ را از روی خط تا کنیم مربع های رنگی روی هم بیفتند و پایان مربع های شگفت انگیز 6 × 6 را توضیح داده و از دانش آموزان () آن را حل کنند.

 

 

 

توصیه های آموزشی :

            1 – توجه دانش آموزان را به شکل های متقارن که در محیط اطراف وجود دارد جلب کنند هر بار تائید کنید که دو نیمه ی شکل مثل هم هستند طوری که اگر شکل را تا کنید قسمتهای مثل هم روی یکدیگر قرار می گیرند.

            2 – در تقارن شطرنجی توجه دانش آموزان را به خط تقارن وسط جلب کنید، توجه کنید که این اولین فعالیتی است که دانش آموز تقارن شطرنجی را آموزش

            3 – در مربع شگفت انگیز در هر مستطیل 2 × 3 که خطوط آن پررنگ شده است، باید عددهای 1 تا 6 وجود داشته باشد. بنابراین علاوه بر سطر و ستون توجه دانش آموزان را به کامل بدون مستطیل ها نیز جلب کنید.

            4 – در صورتیکه دانش آموز روش پیدا کردن هر جای خالی را توضیح می دهد شما و یا سایر دانش آموزان از روش های دیگر ، درستی یا نادرستی پاسخ او را بررسی کنید.

            5 – در قسمت بالای صفحه در تمام شکل ها خط تقارن عمودی است و دو نیمه ی چپ و راست مورد نظر هستند. همچنین خط تقارن پروانه جهت را نمایش رسم شده در صورتیکه همان خط ادامه داده شد و خط تقارن شکل پایین هم بدست می آید. در شکل سمت راست نیز با یک بار خط کش گذاشتن خط تقارن رسم می شود.

صفحه:  69

اهداف:

                1- درک کامل تر عدد 7 و آشنایی با نمادهای مختلف نمایش آن.

            2- توانایی نوشتن صحیح نماد عدد 7.

            3- برقراری ارتباط بین نمایش های مختلف و درک ترکیبی عدد 7 به صورت 5 و 2.

روش تدریس :

            * از دانش آموزان بخواهید شکل های مختلف عدد 7 را با انگشتان دو دست نشان دهند. یا با استفاده از اشیایی مثل عدس یا دگمه یا چینه ترکیب های مختلف عدد 7 را بسازند. بعنوان نمونه 4 و 3  - 5 و 2 – 3 و 4 – 2 و 5 ، سپس از آنها بخواهید دسته های ساخته شده را با استفاده از انگشتان دست نشان دهند و با انتقال انگشتان به یک دست تا حد امکان، آنها را به صورت 2 و 5 تبدیل کنند.

            ** به صفحه ی آغازین بخش برگردید از دانش آموزان بخواهید خطی رسم کنند که دایره بازی دانش آموزان به یک دسته ی 5 تایی و یک دسته ی 7 تایی تقسیم کنند سپس از آنها بخواهید با قرار دادن دو رنگ روی صورت دانش آموزانی که دسته ی 7 تایی را درست کرده اند ، ترکیبهای مختلف عدد 7 مثل 4و 3 ، 5 و 2 را بسازند.

            *** در فعالیت این صفحه ی کتاب ، ابتدا نمایش های مختلف عدد 7 را با انگشتان دست نمایش دهند و سپس از آنها بخواهید به همان صورت نمایش داده شده شکل ها را رنگ آمیزی کنند ، در هنگام رنگ آمیزی توجه آنها را به تعداد 5و2 مربوط به گردی ، چهارگوش و سه گوش جلب کنید. سپس نحوه ی صحیح نوشتن عدد 7 را با معرفی نماد آن توضیح دهید.

توصیه های آموزشی :

            1 – توجه داشته باشید که در همۀ فعالیتها دانش آموزان را به این سمت سو دهید که 7 را به صورت 5 و 2 ببینند.

            2 – به جهت حرکت قلم در نوشتن نماد عدد 7 توجه و بررسی کنید که همه ی دانش آموزان به بخش ترتیب عدد 7 را بنویسند.

            3 – از دانش آموزان بخواهید در منزل داستان 7 کوتوله در جنگل را برای خود در نظر بگیرند و تصویری از آن را نقاشی کنند.

            4 – با استفاده از دو رنگ مهره یا چینه و یا با رنگ کردن 7 مربع با استفاده از دو رنگ مختلف ترکیب های مختلف عدد 7 را بدست آورید.

صفحه:  70

اهداف:

                1- نوشتن عدد اصلی یک مجموعه با شمارش تعداد آن.

            2- تمرین نوشتن نماد عددهای تا 7.

            3- درک مفهوم بیشتری و کمتری بدون استفاده از نماد مربوط به آن.

            4 – تشخیص دسته با تعداد بیشتر یا کمتر و درک مفهوم مقایسه.

            5 – توانایی استفاده از خط کش در ادامه بدون یک الگوی هنری.

روش تدریس :

            * از دانش آموزان بخواهید که یک دسته 6 تایی از عدس در یک طرف و یک دسته 5 تایی لوبیا در طرفدیگر قرار دهند، از آنها بپرسید که تعداد عدسها بیشتر است یا مقدار لوبیاها ؟ توضیحات و دلایل آنها را در کلمه ی گوش کنید به روش های مختلف درک مسئله را بررسی کنید به همین صورت فعالیتهای مشابهی را می توان انجام داد.

            ** به صفحه ی آغازین بخش برگردید و از دانش آموزان بپرسید که تعداد بچه هایی که صورتشان دیده می شود بیشتر است تا آنهایی که صورتشان در تصویر دیده نمی شد و توضیح خود را بیان کنند. یا تعداد پرنده های سمت چپ بیشتر است یا تعداد پرنده های سمت راست ؟ چرا ؟

            *** با دقت در طریقه نوشتن عدد ، عدد مربوطه به هر دسته را بنویسند و شکل های آن دسته را که تعدادشان بیشتر است ، رنگ کنند.

توصیه های آموزشی :

            1 – این صفحه اولین جایی است که مفهوم مقایسه ی کمتر و بیشتـر مطـرح می شود. لذا سعی کنید که با اشیاء ملموس این مفهوم را برای دانش آموزان معنی دار کنید.

            2 – از آنها بخواهید در محیط زندگی تعداد دو شیء مرتبط مثل قاشق و چنگال را تا جایی که می توانند بشمارند و با یکدیگر مقایسه کنند.

            3 – از دانش آموزان بخواهید که تعداد لباسهای خود را با اعضای خانواده مقایسه کنند بعنوان نمونه تعداد جورابهایی که خودش دارند را با تعداد جورابهای هر یک از اعضای خانواده مقایسه کند.

            4 – این مفهوم را با سایر دروس می توانید ترکیب کنید. برای مثال از دانش آموزان بخواهید اسامی پسر که چهار حرفی هستند و اسامی دخترهایی که 4 حرفی هستند را بنویسد و از آنها از نظر تعداد با یکدیگر مقایسه کند.

            5 – در رسم الگوی پایین صفحه، ابتدا از دانش آموزان بخواهید در یک مربع قملرها را با خط کش به یکدیگر وصل کنند. سپس از آنها بخواهید در کاغذ شطرنجی اضلاع یک چهارگوش دلخواه را پررنگ کنند. پس با استفاده از خط کش قطرهای آن را به هم وصل کنند تا تمرین رسم خط انجام شود، سپس فعالیت پایین صفحه 70 را انجام دهند.

            6 – توجه دانش آموزان را به ارتباط متقابل مفاهیم بیشتر ، کمتر جلب کنید اگر 4 تا بیشتر از 3 تا است پس 3 تا کمتر از 4 تا است. شما به این جملات را تکرار کنید تا این ارتباط به طور کامل درک شود.

لوحه 11 : تعطیل شدن مدرسه

            - مفاهیم : چپ / راست ، اول تا هفتم ، وسط / کنار / بین ، جلو / پشت.

            - مهارتهای مربوط به لوحه : جمع کردن کیف و کتاب و وسائل مدرسه، خارج شدن به نوبت از  کلاس ، پایین آمدن از پله ها ، خروج به نوبت از مدرسه ، منتظر شدن برای رسیدن والدین ، آداب سوار شدن ماشین یا اتوبوس.

- نگرشهای مربوط به لوحه :

            1- مردم به تنهایی یا در گروه همواره راههای جدیدی را برای حل مسائل یا انجام کار ابداع می کنند. ابزار و روشهای انجام کار را که مردم ابداع کرده اند روی تمام جنبه های زندگی اثر می گذارند.

- تأثیرات شناختی لوحه :

            1- تشخیص ارتباط علّی

            2- تخمین زدن و تقریب زدن

            3- تأثیر عادات بر شخصیت.

تم شناختی : نظم

            در مورد نظم و ترتیب در کلاس و در جمع آوری و مسائل و خارج شدن از کلاس و خارج شدن از مدرسه نکاتی را که به نظرتان می رسد با دانش آموزان مطرح کنید.

ارتباط با صفحات دیگر این بخش

            1- چند نفر از دانش آموزان هنوز داخل مدرسه هستند ؟ چند نفر از دانش آموزان به سمت راست حرکت می کنند ؟ چند نفر از دانش آموزان به سمت چپ حرکت می کنند ؟ چند خط عابر پیاده در تصویر مشاهده می شود ؟

            2- چند پرنده در تصویر مشاهده می شود ؟ چند تا از آنها روشن و چند تا از آنها تیره هستند؟ آیا تعداد پرنده های روشن و تیره با هم برابرند ؟

            3- آیا تعداد دانش آموزانی که به سمت چپ حرکت می کنند ، با تعداد دانش آموزانی که به سمت راست حرکت می کنند برابرند؟

            4- چند کیف در تصویر مشاهده می شود ؟

            5- آیا تعداد دانش آموزان با تعداد پرنده ها مساوی است ؟

            6-  آیا تعداد پنجره های مدرسه با تعداد پرنده ها مساوی است ؟

صفحه:  72

اهداف:

                1- درک مفهوم تساوی با شروع تعداد اعضاء دو دسته .

            2- درست کردن دسته های با تعداد مساوی با تناظر یک به یک.

            3- تمرین کامل کردن نیمه ی دیگر با استفاده از درک مفهوم تقارن

روش تدریس :

            * از دانش آموزان بخواهید به تعداد دلخواه کمتر از 8 تا عدس در یک طرف قرار دهند، پس از آنها بخواهید یکی یکی لوبیا در طرف دیگر قرار دهند تا تعداد آنها برابر شود.

            ** از دانش آموز بخواهید تعداد مشابه همین فعالیت را با اشیاء دیگر و یا عددهای دیگر انجام دهند. دانش آموزانی که سمت چپ می روند و تعداد دانش آموزانی که سمت راست می روند ، تعداد دانش‌آموزانی که در حیاط هستند را مقایسه کنند، یا تعداد پرنده هایی که بال مشکی دارند و در سمت چپ بالای دیوار مدرسه هستند با تعداد پرنده های سمت راست را مقایسه کنند. از آنها بپرسید که در این شکل چه چیزهای  دیگر برای مقایسه کردن پیدا می کنند.

            *** در فعالیت صفحه 72 از آنها بخواهید مانند نمونه در سمت راست آنقدر شکل بکشند که تعداد دو دسته برابر شوند.

            سپس از آنها بخواهید نیمه ی پایین شکل شطرنجی را طوری رنگ کنند که دو نیمه ی آن مثل هم شود در صورت لزوم فعالیتهای مربوط به تقارن را یادآوری کنید.

توصیه های آموزشی :

            1 – به دانش آموزان نمونه های واقعی را که تعداد عضوهای دسته ها برابر باشند را نشان دهید برای مثال از آنها بخواهید در هنگام غذا خوردن تعداد قاشها را با تعداد چنگالها یا تعداد لیوان را با تعداد بشقاب روی سفره غذا مقایسه کنند.

            2 – لازم نیست در رسم شکل های سمت راست در فعالیت بالای صفحه دقت زیادی شود لذا بیشتر توجه دانش آموزان را به تعداد مساوی جلب کنید نه رسم شکل های زیبا و دقیق !

            3 – در رسم شکل متقارن در هر نمونه شطرنجی توجه دانش آموزان را به اینکه تعداد مربعهای رنگی در دو طرف خط باید مساوی باشند جلب کنید.

            4 – در فعالیت پایین تقارن نسبت به یک خط افقی برای اولین مرتبه مطرح شده است. لذا دو نیمه ی بالا و پایین باید مثل هم باشند در صورت لزوم تا کردن روی خط را یادآوری کنید.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
شنبه 18 دی 1395
فاطمه پاریاد
شنبه 26 مرداد 1398 09:05 ق.ظ
Quick search and have the modern results Get a massage escort
girl, discrete apartment or any perfect and indulgent recreation. Looking for escort girls?
Discrete apartments? Complete a quick search by region of Israel.
چهارشنبه 23 مرداد 1398 08:27 ب.ظ
Yes! Finalky someone writes about nipslip.
شنبه 19 مرداد 1398 08:39 ب.ظ
Kandis - It should therefore be no surprise that, to experience
total overall health, we have to care for all three (3) parts of
ourselves - mind, body and spirit. Yoga: this ancient system of breathing
and stretching postures has been seen to provide relief from the multiple
chronic disorders that plague most seniors. Headaches are normal where there are instances when a lot of us are afflicted by minor to severe headaches.
پنجشنبه 17 مرداد 1398 02:07 ق.ظ
I am sure this post has touched all the internet viewers,
its really really fastidious piece of writing on building
up new webpage.
پنجشنبه 10 مرداد 1398 01:26 ب.ظ

Whoa loads of helpful information!
cialis canadian pharmacy aarp recommended canadian online pharmacies pharmacy canada best trust pharmacy canadian canada drug drugstore online shopping canadian pharcharmy online24 drugs for sale in canada canadian pharcharmy online24 legitimate canadian mail order pharmacies
دوشنبه 7 مرداد 1398 05:31 ق.ظ
appreciate it a good deal this amazing site is formal
along with casual
شنبه 5 مرداد 1398 11:10 ب.ظ
Hello there! I know thi is kind of off topic but I waas wonderjng which
blog platform are you using for tjis site? I'mgetting feed uup off Wordpress because I've hadd probblems
with hackers and I'm looking at options for another platform.

I would be great if you could point me inn the direction of a good platform.
شنبه 5 مرداد 1398 06:13 ب.ظ
When someone writes an paragraph he/she keeps
the image of a user in his/her mind that
how a user can be awae oof it. Thus that's wwhy this
post is outstdanding. Thanks!
چهارشنبه 26 تیر 1398 05:04 ق.ظ
Index Search Villas and lofts to rent, search by region,
find in a few minutes a villa rented by city, various rooms lofts
and villas. Be impressed by the photographs and information that they have to provide you.
The site is a center for everyone the ads inside field,
bachelorette party? Enjoy someone who leaves Israel? It doesn't matter what the explanation you need to rent a villa for a potential event or just a group recreation ideal for any
age. The website is also the centre of rooms by way of the hour, which is already another subject, for lovers who are looking for an opulent room equipped for discreet
entertainment using a spouse or lover. Regardless of what you are searching
for, the 0LOFT website is really a find you to find rentals for loft villas and rooms throughout Israel, North South and Gush Dan.
دوشنبه 24 تیر 1398 06:55 ب.ظ
Good day! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?

I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard
on. Any suggestions?
یکشنبه 23 تیر 1398 04:58 ب.ظ
Hi, for all time i used to check blog posts here early in the break of day,
because i enjoy to learn more and more.
یکشنبه 23 تیر 1398 12:56 ب.ظ
I blog quite often and I truly appreciate your content.

Your article has really peaked my interest. I'm going to take a note of your site and keep checking for new details
about once per week. I subscribed to your RSS feed too.
یکشنبه 23 تیر 1398 12:05 ب.ظ
If some one wishes to be updated with most recent technologies therefore he must be go to see
this site and be up to date everyday.
پنجشنبه 20 تیر 1398 06:46 ق.ظ
Hi to all, it's truly a god for me to visit this site, itt contains important Information.
چهارشنبه 19 تیر 1398 06:11 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's which has a cappuccino.
They're handsome. Brown hair slicked back, glasses that suited
his face, hazel eyes and the prettiest lips I've seen. He's well-built, with
incredible arms and a chest that stands apart on this sweater.
We're standing in the front of one another referring to our lives, what we
would like into the future, what we're seeking on another
person. He starts telling me that bigger
been rejected many times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I say He
smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I do not know. Everything happens for a reason right.

But analyze, you would not reject me, do you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, you wouldn't mind if I kissed you right this moment?' he said as I am more detailed him and kiss him.

‘When don't ask, just do it.' I reply.

‘I enjoy how you will think.' , he said.

For the time being, I start scrubbing my hindfoot in the leg, massaging it slowly. ‘Exactly what do you want in women? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I love determined women. Someone you will never know the things they want. Somebody who won't say yes simply because I said yes. Someone who's not afraid of attempting new things,' he says. ‘I'm never afraid when trying a new challenge, especially in terms of making a new challenge in bed ', I intimate ‘And I really like girls that are direct, who cut from the chase, like you recently did. To become
honest, which is a huge turn on.
سه شنبه 18 تیر 1398 04:02 ب.ظ
Your style is very unique in comparison to other folks
I have read stuff from. Many thanks for posting when you have
the opportunity, Guess I'll just bookmark this page.
جمعه 14 تیر 1398 05:34 ب.ظ
Howdy! I simply want to offer youu a huge thumbs up for your
excellent info you've got here on this post. I'll be returning to your blog for
more soon.
پنجشنبه 13 تیر 1398 04:24 ب.ظ
Sexy2call Quick search and find the newest results Find a massage escort girl, discrete
apartment or any perfect and indulgent recreation. Trying to find escort girls?
Discrete apartments? Create a quick search by region of Israel.
پنجشنبه 13 تیر 1398 01:05 ق.ظ
바카라사이트 - http://www.miyou.hk/home.php?mod=space&uid=838183 - It should therefore
be not surprising that, to experience total health and wellness, we should instead
care for the 3 (3) areas of ourselves - mind,
body and spirit. It is significant that you oversee the children when they are
brushing their teeth. But, remember the key here's moderation -
while a drink every day is protective, excessive utilization of alcohol is devastating to health.


link - http://root-motion.com/qa/index.php?qa=user&qa_1=tonnesendodd93
پنجشنبه 6 تیر 1398 09:32 ق.ظ
website - https://squareblogs.net/jeppesen09jeppesen/baccaratsite-and-roulette-royale-and-its-progressive-jackpot - Consume adequate
amount of nutrients, including fibers that reduce cholesterol, heart-healthy nuts, fishes,
and low-fat dairy abundant in calcium. Taking care of your teeth is
surely an ongoing process and regular check-ups and cleaning at the dentist will prevent any long term problems.
When we travel as a family we always have a kitchenette inside college accommodation to ensure that we
can increase the risk for most our meals with food we realize and then have one meal out per day.


click now - http://4kimweb.weebly.com/blog1/south-korea-betting-house-market-place-explains-to-you
یکشنبه 2 تیر 1398 03:50 ق.ظ

Factor certainly considered!!
cialis generique best generic drugs cialis cialis from canada cialis super kamagra buy online cialis 5mg cialis 20 mg cut in half cialis dosage amounts cialis farmacias guadalajara click here cialis daily uk we use it 50 mg cialis dose
شنبه 1 تیر 1398 10:51 ق.ظ

Position effectively utilized!.
generic cialis 20mg tablets import cialis cialis 20mg prix en pharmacie preis cialis 20mg schweiz cialis online side effects for cialis precios de cialis generico cialis sicuro in linea cipla cialis online india cialis 100mg cost
جمعه 31 خرداد 1398 09:23 ق.ظ
"We need to build to a different one crescendo, cheri," he said.
"Therefore we may have an ending which will be as none before."

His smile was decadent, his eyes were filled up with lust, and also the soft skin of his hard cock against my sex was
having its intended effect. I was feeling a stronger arousal now as I felt his
cock slide between my sensitive lips. I felt the head of his cock push agonizingly at the
entrance of my pussy, and I wanted him to thrust into me hard.

Instead he pulled back and slid his hardness back around my clit.I was aching to acquire him inside, and I really could tell that his really need to push that wonderful hard cock inside me was growing.
His moans grew to fit mine, and I knew the opinion of my wet pussy lips within the head of his cock was getting a lot for of us.


"Allow finale begin," he explained, and that he slid the end of
his cock inside me.

We both gasped because he held his cock there for just a moment.

I contracted my pussy to tug him further inside,
and the man threw his head back at the sensation. Inch by excruciating inch he
pushed his cock inside me, with each time I squeezed my pussy around him.
His cock felt wonderful mainly because it filled me, but
Needed everthing inside me. I rolled aside and rested my leg against his shoulder, and
that he plunged his cock all the way up in.
جمعه 31 خرداد 1398 03:10 ق.ظ

Many thanks! Very good information.
miglior cialis generico cialis for sale south africa how much does a cialis cost usa cialis online cialis name brand cheap click here cialis daily uk low dose cialis blood pressure prix cialis once a da cialis tadalafil cialis generic tadalafil buy
پنجشنبه 30 خرداد 1398 06:58 ق.ظ

You actually suggested this effectively!
buy cialis online cheapest cialis official site we choice free trial of cialis cialis lilly tadalafi wow cialis 20 click here to buy cialis trusted tabled cialis softabs dosagem ideal cialis buy cialis does cialis cause gout
سه شنبه 28 خرداد 1398 01:06 ق.ظ

Seriously lots of helpful material!
generic cialis pro cialis rezeptfrei cialis tablets australia we recommend cheapest cialis prescription doctor cialis only now cialis 20 mg cialis bula cialis diario compra buy cialis sample pack cialis with 2 days delivery
دوشنبه 27 خرداد 1398 10:18 ق.ظ

Terrific data, Cheers.
india cialis 100mg cost price cialis best effetti del cialis compare prices cialis uk cialis sicuro in linea generic cialis review uk order generic cialis online american pharmacy cialis cialis generico milano cost of cialis cvs
یکشنبه 26 خرداد 1398 06:08 ق.ظ

Thanks a lot! A good amount of forum posts!

costo in farmacia cialis generic cialis pill online il cialis quanto costa cialis 30 day trial coupon cialis for daily use il cialis quanto costa cialis herbs side effects for cialis cheap cialis cialis 20 mg best price
پنجشنبه 23 خرداد 1398 01:15 ق.ظ
Gaming Online - It should therefore work as hardly surprising that, to have total overall health, we should instead take care
of the three (3) elements of ourselves - mind, body and spirit.
These attacks are usually related to physical symptoms including nausea, vomiting, sensitivity to
light, and sound. But, remember the key here's moderation - while a drink each day is protective, excessive usage of alcohol is devastating to health.


Https://ace770.com/예스카지노/ - https://polldaddy.com/user/tim8onlinem
چهارشنبه 22 خرداد 1398 06:13 ب.ظ

You've made your position very effectively!!
cialis 5 mg scheda tecnica cialis tablets australia cialis sale online generic cialis at walmart cialis uk next day cialis coupon cialis dosage cialis en mexico precio cialis daily reviews look here cialis cheap canada
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30